Home » Archive for 29 Shtator, 2021

Opozita në Kosovë kërkon seancë të jashtëzakonshme për veriun

Për gjithë situatën e krijuar në veri u kërkua që të mbahet një mbledhje e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës. Kështu njoftuan të mërkurën shefat e dy grupeve parlamentare opozitare, Besnik Tahiri nga AAK-ja dhe Abelard Tahiri nga PDK-ja. Ndonëse data edhe dita e seancës nuk dihet ishte shefi i grupit parlamentar të PDK-së i cili tha se janë pro çdo vendimi për vendosjen... 

Molliqaj: Kurti sot u dorëzua, disfata e tij mund të shpjegohet në 3 pika

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka reaguar pas deklaratës së zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi se arritja e marrëveshjes është afër dhe se ka mbetur pezull vetëm marrëveshja për çështjen e targave të veturave KM. Molliqaj përmes një postimi në Facebook tha se kryeministrit i Kosovës, Albin Kurti është dorëzuar, pasi sipas tij, ai e pranon Serbinë... 

Bislimi thotë se kanë arritur marrëveshje me palën serbe për targat

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se është arritur një marrëveshje në parim mes palëve për situatën sa i përket targave. Ai ka thënë se është arritur një draft final e po pritet vetëm miratimi nga pala serbe. Këtë e ka bërë të ditur gjatë një prononcimi për medie pas takimit që ka zhvilluar në Bruksel.  Read More »

SHBA për diskutimet në Bruksel: Ka progres, puna vazhdon

Ambasadori amerikan, Nicholas Giacobbe ka reaguar pas takimit që u mbajt sot në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë. Giacobbe përmes një postimi në Twitter tha se negociatat ende po vazhdojnë. “Pavarësisht raportimeve në media, negociatat në Bruksel vazhdojnë. Është bërë përparim, por puna mbetet. Ne inkurajojmë Kosovën dhe Serbinë që të vazhdojnë të angazhohen hapur... 

Kujtesë drejtuar Znj. Vjosa Osmani

Nga Skënder Sadri Kapiti E  nderuar Presidente e Kosovës , Znj. Osmani!Juve dhe Kryeministrit Kurti u kanë adresuar disa kërkesa për dekorimine Familjes së Sadri Kapitit nga Durrësi për dekorimine saj për kontributine jashtëzakonshëm që ajo familje ka dhënë për Kosovën. Ato kërkesa që u janë dërguar juve , personat dhe shoqatat m’i kanë dërguar edhe mua si dhe i... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress