Home » Archive for 30 Shtator, 2021

Valon Murati: Rruga e vetme për të dal nga kjo situatë është që të shtrohet çështja e shqiptarëve në Kosovën Lindore

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka reaguar pas ngjarjeve të fundit në Veri të Kosovës Duke analizuar situatën e fundit rreth reciprocitetit me targat z.Murati ka deklaruar se ” Rruga e vetme për të dal nga ky rreth vicioz është që të shtrohet çështja e shqiptarëve në Kosovën Lindore, duke u bazuar në parimin e reciprocitetit”. Postimi i plotë e z. Murati “Kosova... 

Arrihet marreveshja ne Bruksel, çfarë përfshihet në marrëveshje?

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak njofton se është arritur marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit, raporton Rtklive. Në postimin e tij në Twitter, Lajçak shkruan se pas dy ditë intenzive të bisedimeve mes dy palëve, ata u pajtuan për zgjidhjen e situatës në veri. “Falenderoj Besnik Bislimin dhe Petar Petkovic për gatishmërinë... 

Udhëheqësit institucional të Preshevës, priten në takim në Shqipëri

Sot, kryetarja e Preshevës znj.Ardita Sinani bashk me zv.kryetarin e Komunës dhe kryetarin e Kuvendit Komunal të Preshevës, u pritën në takim nga zëvendës-ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë së Republikës së Shqipërisë, znj.Nina Guga. Me znj.Guga u diskutua në veçanti për kuotat për studentët e komunës së Preshevës në universitetet e Shqipërisë. Zv.ministrja... 

Refleksione – RRUGËTIMI I PËRMASËS SË PESTË (MENDIMIT) NË HAPËSIRË-KOHË

Artikull i Fatmiroshe Xhemalaj – Refleksione – RRUGËTIMI I PËRMASËS SË PESTË (MENDIMIT) NË HAPËSIRË-KOHË SIPAS ROMANEVE TË AUTORIT  TË DIASPORËS NË KANADA, AGRON Z SHEHU Nga: Fatmiroshe Xhemalaj, studiuese kritikeE-mail: fatmirax@yahoo.it CV e Fatmiroshe Xhemalaj: INFORMACION PERSONAL          FATMIROSHE... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress