Home » Archive for 1 Tetor, 2021

VIRUSSIA: Si është kushtëzuar Serbia nga Rusia që të mos e njohë Kosovën?

Mosnjohja e pavarësisë së Kosovës nga Rusia, Serbisë i ka kushtëzuar me dhënien e Industrisë së Naftës Serbe Rusisë. Kështu pohon eksperti serb i sigurisë, Darko Trifunoviq në pjesën e tretë të dokumentarit “VIRUSSIA”, duke shtuar se rusët gazin e tyre e kanë sjell për aspekt politik. “Drejtpërdrejt lidhet dhënia e Industrisë së Naftës së Serbisë (NIS) me... 

Znj.Osmani dhe z. Kurti një kujtesë, kini kujdes nga politika e mediat e Tiranës!

Nga Skënder Sadri KAPTI Shqiptarët duhet të kenë gjithmonë kujdes dhe të jenë vigjilent nga pushtetarët e shtetarët e Tiranës,sepse historia ka treguar se atyre gjithmonë më shumë u ka interesuar interesi personal e pushteti se sa interesi kombëtar e Kosova.Jo vetëm pushtetarët e shtetarët por edhe mediat e intelektualët në Shqipëri nuk është se janë opozitarë të pushtetit... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress