Home » Archive for 7 Tetor, 2021

“TRIUMFI I KOMBIT”, KAPITULLI: “DETYRA JONË, KONSOLIDIMI I PAVARËSISË DHE DEMOKRACISË QË PËRSHPEJTOJNË BASHKIMIN E KOMBIT( V. 2014 )

Nga Skënder Sadri  KAPITI Nëse njerëzit e një populli nuk kanë besim te vetvetja dhe nuk janë të ndërgjegjsuar fort për rëndësinë e përkatësisë së tyre kombëtare, atëhere ata mbeten kozmopolit dhe të pushtuar nga ksenomania që është respektimi , imitimi dhe deri dhe adhurimi i gjërave të... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress