Home » Archive for 11 Tetor, 2021

Nis iniciativa që zyrat e Fondit Pensional dhe Fondit për Mbrojtje Shëndetësore të barten në qytetin e Preshevës

Kryetarja e Komunës së Preshevës, Znj.Ardita Sinani ka filluar procedurat për ti sjellë zyrat e Fondit Pensional dhe të Mbrojtjes Shëndetësore, nga Stacioni Hekurudhor në qendër të Preshevës Postimi i znj. Sinani: “HAPJA E ZYRAVE TË FONDIT PENSIONAL DHE TË FONDIT PËR MBROJTJE SHËNDETËSORE NË QYTET, LEHTËSIM I QASJES NË SHËRBIMET E TYRE Sot kërkova që të... 

Shqiptarët, 15 shekuj në përballje me sllavo-serbët

Nga Skënder Sadri KAPITI  Ngjarja në Beograd dhe huliganizmi antishqiptar kolektiv serb tregoi fytyrën barbare të një populli barbar që megjithëse bota ka 2000 vite Krishterim, serbët kanë mbetur po ata barbarë si atëhere kur u dyndën në trojet tona të hershme pellazgo-ilire. Atë të vërtetë se çfarë janë serbët, këta ardhacakë të përtej Karpateve e dinin shumë... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress