Home » Archive for 13 Tetor, 2021

Është domosdoshmëri e kohës që dy Parlamentet të themelojn Komisione të përbashkëta Parlamentare

Shkruan: Refik HASANI Është një lajm i mirë më datën 08.10.2021, është mbajtur tryeza e parë e Kryetarëve të Komisioneve të Kuvendit të Shqipërisë dhe Kuvendit të Kosovës. Vetëm bashkëpunimi i thellë, i përafërt, zgjerim e shumëfishim bashkëpunimi miqësor e vllazëror duke përcaktuar prioritete në interes jo vetëm të këtyre dy shteteve, por gjithë shiptarëve... 

Kryetarja e Preshevës takohet me kryetaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë

Postimi i znj. Sinani: ” Falenderoj kryetaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë , znj.Lindita Nikolla për mirëpritjen e sotme në Tiranë, e sidomos për mbështetjen e saj në përkushtimin e institucioneve kombëtare dhe në sensibilizimin e instancave ndërkombëtare për çështjen e Luginës së Preshevës. Duke paraqitur gjendjen aktuale në Luginën e Preshevës... 

Kryetarja e Preshevës takohet me Ministren e Turizmit dhe Mjedisit të Republikës së Shqipërisë

Postimi i znj. Sinani: “Sanimi i deponive në Miratoc, Përzhar dhe Zhunicë; si dhe projektet mjedisore ndërkufitare Preshevë-Gjilan-Likovë, ishin disa nga projektet tona për të cilët bashkëbiseduam sot me Ministren e Turizmit dhe Mjedisit të Republikës së Shqipërisë znj.Mirela Kumbaro-Furxhi.Falenderoj Ministren për gatishmërinë e saj për të kontribuar në jetësimin... 

Disa porosi për Lulzim Bashën

Nga Skënder Sadri KAPITI Z. Basha, Kryetar i PD-se, duhet ta dish se ke përballë tërë llumin dështak e korruptiv të politikës; ke përballë  një pjese të shoqërisë civile të manipuluar dhe të intelektualizmit servil si dhe  të mediave mercenare e të korruptuara të cilat duan të ruajnë status quonë, pra që duan mosndryshimin. Nuk duhet të rrinë  demokratët,... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress