Home » Archive for 19 Tetor, 2021

Gazeta greke: Shqipëria e Madhe përballë Botës serbe

Situata në rajonin e Ballkanit Perëndimor është sjellë ndryshe në këndvështrimin e gazetës greke “Kathimerini”. Në një artikull gazeta pasqyron marrëdhënien midis vendeve të Ballkani Perëndimor, duke u ndalur tek iniciativa për krijimin e një ‘Shqipërie të Madhe’ dhe ‘Bota serbe’. “Kryeministri shqiptar Edi Rama, në një deklaratë të fundit se ai e ka bërë... 

Ardita Sinani priti z.Cengiz Cup, zv.kryetar i Komunës Eyüpsultan të Stambollit

Postimi i znj. Sinani: “Projekte të reja infrastrukturore, e sidomos në fushën e kulturës, arsimit dhe ekologjisë. Për këto tema bashkëbiseduam sot në Preshevë me z.Cengiz Cup, zv.kryetar i Komunës Eyüpsultan të Stambollit dhe z.Yüksel Sedef, drejtor i Fondacionit “Rumeli Türkleri Vakfı”. Duke i falenderuar partnerët nga Turqia , unë dhe zv-kryetari z.Ragmi... 

“Non grata” amerikane është për Berishën dhe jo për PD- në e as për Bashën

Nga Skënder Sadri KAPITI Nuk mbrohet Berisha me terminologjinë tashmë si lider “historik”. Berisha si ish lider i PD-së, ajo si historike me të mirat e me të këqijat e saj, ai dhe historikja e tij  i përket të së shkuarës, i përket tranzicionit të PD-së , sepse: si historia ashtu edhe demokracia nuk bllokohen, nuk rrinë në vënd e as nuk lëvizin prapa. Tani... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress