Home » Archive for 20 Tetor, 2021

Shaip Kamberi: Raporti i Progresit, tregues i pushtetit destabilizues të Vuçiqit

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi u shpreh se të dhënat e Raportit të Progresit janë treguese të pushtetit destabilizues dhe autoritar të presidentit Aleksandar Vuçiq. Përmes një postimi në Facebook, Kamberi u shpreh se ky raport dëshmon se pushteti aktual i Presidentit Aleksandër Vuçiq nuk ka vullnet politik në njërën anë për demokratizim dhe evropianizim... 

Nga e shtuna në ambientet e mbyllura hotelierike nga ora 22:00 e mbrëmjes vetëm me certifikatë të vaksinës

Shtabi Republikan i Krizave në Serbi ka vendosur sot se që nga 23 tetori (e shtunë), ndalohet hyrja në objektet hotelierike pa çertifikatë anti-kovid Vendimi ka të bëjë vetëm për ambientet e mbyllura dhe vlenë për periudhën prej orës 22:00. Lajmin e konfirmoi kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, pas takimit të Shtabit të Krizave në Serbi. Ky vendim erdhi si pasojë e... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress