Home » Archive for 24 Tetor, 2021

Gazeta gjermane “Der Spiegel” paralajmëron një konflikt të ri në Ballkan

Prestigjozja gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. Në shkrim paralajmërohet se në Ballkan do të nisë një konflikt i ri, dhe për këtë faji i hidhet BE. Shkruhet se BE me politikën e saj të jashtme është e pabesueshme dhe se nuk ka asnjë plan konkret për rajonin duke i lënë rrugë Rusisë dhe Kinës që të veprojnë. “Lideri i serbëve... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress