Home » Archive for 27 Tetor, 2021

Kërcënohet kryeministri i Kosovës z. Kurti, shtëpia e tij ruhet nga një numër i madh i policëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar, dhe si masë e kujdesit forca të sigurisë janë shtuar pranë shtëpisë së tij. Kështu ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu. “Kryeministri Kurti është kërcënuar.  Për këtë arsye, si masë e kujdesit të shtuar, është rritur edhe niveli i tij i sigurisë”, tha... 

Ardita Sinani priti sot delegacionin e Ambasadës së Britanisë së Madhe në Beograd

Kryetarja e Komunës së Preshevës, znj.Ardita Sinani ka pritur sot delegacionin e Ambasadës së Britanisë së Madhe në Beograd, të përbërë nga Ambasadorja, znj.Sian MacLeod dhe këshilltarin politik, z.Vlladan Avramoviq. Postimi i znj.Sinani: “Kënaqësi ishte ta mirëpres sot delegacionin e Ambasadës së Britanisë së Madhe në Beograd, të përbërë nga Ambasadorja... 

Populistët duhet të kenë frikë nga populli

Ali Hertica  Nëse dekada e kaluar ka qenë e keqe për demokracinë, dekada e ardhshme mund të jetë e vështirë për autokratët. Për sa kohë ata mund të thonë se ata sundojnë në emër të ‘popullit’?Ka qenë një dekadë e mirë për diktaturat. Ndikimi global i vendeve më të fuqishme autoritare në botë, Kinës dhe Rusisë, është rritur me shpejtësi. Për... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress