Home » Archive for 11 Nëntor, 2021

NDAHET NGA JETA GAZETARI, POETI, STUDIUESI, VEPRIMTARI I MIRËNJOHUR, ZEQIR LUSHAJ

Ndahet nga jeta në moshën 72 vjeçare gazetari, poeti, studiuesi, shkrimtari e veprimtari i mirënjohur shqiptaro-amerikan, Zeqir Lushaj, nga Tropoja e Alpeve Shqiptare (Malësia e Gjakovës); në tre dekada me detyra e funksione të larta në Tiranë, metropolin shqiptar; për një dekadë ishte i punësuar familjarisht në Nju Xhersi të Amerikës-me pasaportë të shtetësisë amerikane; derisa... 

Dështon seanca për mocionin e votëbesimit në Kuvendin e Maqedonisë

Seanca për mocionin e votëbesimit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, dështoi nga se në sallë kishte vetëm 60 deputetë, dhe nuk kishte koorum. Në sallë nuk ishin as ministrat dhe as kryeministri. Drejtuesi i seancës nënkryetari i Kuvendit Fadil Zendeli tha se seanca do të vazhdojë brenda ditës, për kohën do të ketë njoftim shtesë. Mirëpo, merret... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress