Home » Archive for 12 Nëntor, 2021

Konfirmohet ftesa e Kosovës për Samitin e Demokracisë në SHBA

Burime nga administrata amerikane në Uashington kanë konfirmuar se Kosova do të ftohet në Samitin e Demokracisë, i cili organizohet nga presidenti amerikan Joseph Biden, në Uashington më 9 dhe 10 dhjetor. Sipas burimeve të Telegrafit, administrata amerikane e kishte informuar Presidenten Vjosa Osmani rreth ftesës pas takimeve që kishte ajo me përfaqësuesit e institucioneve amerikane,... 

Kuku Isuf-kuku Istref!

Nga Azgan Haklaj Maqedonia e Veriut vazhdon rrugëtimin euroatlantik dhe drejt BE-së.  “Shumica e re” vazhdoj rrugëtimin me lakuriqët e natës për të gjetur ngushëllimin në trekëndeshin Moskë-Ankara-Beograd. Shqiptarizmi triumfoj mbi akordin pansllavo-neootoman. Ndoc Rroku u bën të fala Bilal Kasamit dhe Ziadin Selës. Ali Ahmeti ngadhnjeu përsëri. Maratonomaku... 

Endërr e rreme e teoris strukturore

Mr.Ali Hertica  Ekziston gjithashtu një sfidë e madhe për Filozofinë e reformuar në një kohë kur ka më shumë vend për pyetje filozofike, thotë, filozofia mbetet e domosdoshme për të ofruar një kornizë për teologjinë, me kusht që të menduarit të udhëhiqet nga zbulesa Fakulteti u themelua më parë si Interfakulteti Qendror një ide që lindi në mendjen e ministrit... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress