Home » Archive for 17 Nëntor, 2021

Ardita Sinani falenderon z. Bislimi që ka ngritur sot në dialogun e Brukselit, çështjen transferit të mjeteve nga shteti serb, të ndara nga Qeveria e Kosovës për Luginën e Preshevës

Postimi i znj. Sinani: “Falenderoj Zëvendëskryeministrin e parë të Republikës së Kosovës për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, z.Besnik Bislimi, që në vazhdën e bashkëpunimit dhe bashkërendimit tonë, ka ngritur sot në dialogun e Brukselit, çështjen e pengesave nga Thesari i Republikës së Serbisë të transferimit të 100.000 eurove të Qeverisë së Republikës... 

Republika forma e përzir e shtetit të Kosovës

Mr.Ali Hertica  Republika ,forma e përzir e shtetit që ka elemente nga monakrika,dhe aristokroacia ne demokraci moderne,ku sipas shumë filozofve ësht forma e përkryra e qeverisjes.Kjo është forma më e mir që siguron lirin dhe zhvillimin e hovshem  të shoqërs ,ku njëkohsisht duhet të plotsojnë shumë kushe dhe kërkesa që një republikë e tillë te mos degjenerojë... 

Shqiprim Arifi: Ata që e lejuan të hiqet lapidari në fund e shpërblyen regjimin me mirënjohje

Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi përmes një shkrimi në facebook përkujton 9 vjetorin e vendosjes së Lapidarit të UÇPMB-së. Postimi i z.Arifi: “Sot, kujtojmë që u bënë 9 vite nga vendosja e Lapidarit të UÇPMB-së, i cili në përmbajtje të tij kishte të gëdhendur emrat e lavdishëm të luftëtarëve dëshmor, që sot u mungojnë familjarëve... 

Toena – në ditën e parë të Panairit të Librit të Tiranës

17 nëntor 2021 / në stendën Botimet ToenaToena në ditën e parë të Panairit të Librit të Tiranës  12:00 Vjen të lexosh? Ejani të zbuloni kush do të lexojë sot; Çfarë do të lexojë sot; Po unë a e kam këtë libër?17:00 Lily Mavrokefalou “E zjarrit dhe e vetmisë” – roman historikPromovohet me praninë e autores.Pse nuk vjen të mësosh më... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress