Home » Archive for 20 Nëntor, 2021

ARDITA SINANI: DEBATI I SOTËM PUBLIK FUQIZOI PJESËMARRJEN E QYTETARËVE NË PLANIFIKIMIN E INVESTIMEVE DHE BUXHETIT

Postimi i znj. Sinani: “Sot, në Sallën e Kuvendit, patëm një diskutim shumë të dobishëm me qytetarë, në debatin publik për Planin Investiv dhe Buxhetin e ri Ekonomistë, arkitektë, ndërtimtarë, zejtarë, bujq , blegtorë, punëtorë, ndërmarrës, politikanë, përfaqësues institucionesh arsimore dhe administrative, organizata joqeveritare, media etj, nga vendbanime të... 

Foltorja e Berishës kundër Bashës si Isa Mustafa me kompani kundër Vjosa Osmanit

Nga Skënder Sadri KAPITI Po ta shikosh foltoren anti-Basha të Sali Berishës, atë shumë mirë mund ta krahasosh me inkuizicionin heretik të ish-Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa me kompani kundër Vjosa Osmanit. Isa Mustafa dhe servilët e tij në zgjedhjet e vitit 2019 nominuan për kryeministre Zonjën Vjosa Osmani pasi dihej dhe ishte e sigurtë se me ndonji kandidaturë tjetër... 

Vandalizohet varri me mbishkrim shqip në Guci: AKT I SHËMTUAR I NJERËZVE PRIMITIVË

Këto ditë zt.Pete Himle Pjetri postoi ne Fb lajmin mbi nje ngjarje te pakuptueshme e jonjerezore. Postimi ka të bëjë me demtimin e qëllimshem  barbar nga persona të pandergjegjshem e  primitivë të monumentit mbivarror të babait të tij të ndjerë Hamo Mic Pjetrit në varrezat e Gucisë. Në këtë akt të shemtuar janë dëmtuar monumenti mbivarror i... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress