Home » Archive for 23 Nëntor, 2021

Bullgari, 46 udhëtarë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbin jetën në aksident

Të paktën 46 persona, të gjith shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, vdiqën pasi një autobus u përplas dhe u përfshi nga flakët në një autostradë në jug të Sofjes së Bullgarisë. Shefi i Policisë Kombëtare të Bullgarisë, Stanimir Stanev, ka thënë se nga 50 pasagjerë që ndodheshin në autobusë kanë qenë me kombësi shqiptare, raporton Deutsche Welle. “Sipas informacioneve... 

Lulzim Basha përballë frontit total të korrupsionit dhe të politikës anti-SHBA

Nga Skënder Sadri KAPITI Nga foltorja e tij Berisha kërkon doreheqjen e Lulzim  Bashës si dhe të Gazmend Bardhit dhe te  nënkryetarëve Alfred Rushaj, Enkelejd Alibeaj, Grida Duma dhe Jorida Tabaku, që do të thotë se Berisha @ company nuk e njohin sovranitetin e PD-së, nuk e njohin Kuvëndin e 17 Korrikut 2021. Dhe nuk e njohin tani dhe pasi Berisha u shpall “non... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress