Home » Archive for 29 Nëntor, 2021

Këshillit Komunal i Preshevës miratoi Propozim Buxhetin e Komunës për vitin 2022

Sot, Këshillit Komunal i Preshevës mbajti mbledhjen e 14 të rradhës, në të cilën pikë kryesore kishte miratimin e Propozim Buxhetit të Komunës së Preshevës për vitin 2022.Pas propozimeve që i mori gjatë muajit të fundit nga qytetarët, përfaqësuesit e bashkësive lokale, bujq e zejtarë, Këshillit Komunal shqyrtoi dhe miratoi Propozim Buxhetin për vitin 2022.Me këtë miratim,... 

Federata Shqiptare e futbollit të Femrave mbështet ekipin e femrave të Preshevës për grumbullimin e Kombëtares

Festa e Flamurit ka rezervuar një surprizë shumë të bukur për ekipin Kombëtar të vajzave që u vizitua nga klubi futbollit të femrave të Preshevës. Në grumbullimin që Kombëtarja po zhvillon në prag të ndeshjes me Kosovën, kapitenia Megi Doçi dhe sulmuesja nga Lugina e Preshevës, Mimoza Hamidi, zhvilluan një takim të përzemërt me vajzat e ekipit të Preshevës që ndodheshin... 

Presheva shenon Festën e Flamurit

Për nder të Festës së Flamurit, 28 Nëntorit, Kryetarja e Preshevës bashkë me udhëheqës institucional, lider të subjekteve, në Amfiteatrin e TV Presheva festuan këtë ditë kombëtare ku u mbajt program artistik me këngë me motive kombëtare të ekzekutuara nga SHKA “Presheva”. “Programi i përzgjedhur për këtë ditë i dhanë shije të veçantë shenimit të festës... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress