Home » Archive for 30 Nëntor, 2021

MË SHUMË BASHKËPUNIM MIDIS PRESHEVËS DHE PEJËS, MË SHUMË MUNDËSI PËR ZHVILLIM EKONOMIK

Sot, kryetarja e Preshevës Ardita Sinani ishte e ftuar në seancën solemne të Kuvendit Komunal të Pejës, ku miku i saj Gazmend Muhaxheri mori detyrën e kryetarit të Komunës. Postimi i znj. Sinani: “Sot isha e nderuar të jem e ftuar në seancën solemne të Kuvendit Komunal të Pejës, ku miku im Gazmend Muhaxheri mori detyrën e kryetarit të Komunës. Në emër të qytetarëve... 

Vjosa Osmani emëron gjeneralmajor Bashkim Jasharin, komandant të ri të FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherësh komandante supreme e Forcave të Sigurisë së Kosovës, ka emëruar gjeneralmajor Bashkim Jasharin komandant të ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës, në përputhje me kompetencat kushtetuese. Emërimi është bërë siç parashihet në ligjin për FSK-në, pas propozimit të ministrit të Mbrojtjes dhe rekomandimit të... 

Nuk ka pse bëhen pyetje e sondazhe për Bashkim Kombëtar, pasi nuk pyeten bijtë e bijat se a e duan Nënën

Nga Skënder Sadri KAPITIShqiptarët, Shqipërinë e quajnë dhe e kanë Mëmëdhe, Amë. Dhe nuk ka pse të pyeten shqiptarët apo të bëhen sondazhe se a jeni dakord për Bashkim Kombëtar, sepse është njëlloj sikur të pyesësh bijtë dhe bijat se a e doni Nënën.Kujdes se një pyetje e tillë që bëhet është dicka jo vetëm e cuditshme por edhe provokative, që të pyesësh shqiptarët... 

Llampa magjike e Aladinit nuk mund ta shndërrojë sondukun e Palokës në arkën e Noes!

Nga Azgan Haklaj 11-të dhjetori nuk është Nata e Kadrit që shpëton Berishën dhe Berishizmin por 18- të dhjetori do të jetë apokalipsi i absolutizmit dhe prologu i epokës demokratike.Prej disa ditësh sonduku i Palokës është shndërruar kryefjalë dhe kallzues i politikës së ditës ashtu si arka e gjyshes apo e pajës së nuses.Berisha beson tek sonduku i Palokës si tek arka... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress