Home » Archive for 3 Dhjetor, 2021

ARDITA SINANI – 2 SHTËPI TË REJA PËR KOMUNËN E PRESHEVËS

Postimi i znj. Sinani: “Sot pata nderin dhe kënaqësinë të jem mysafire e Halil Kastratit dhe Shoqatës “Jetimat e Ballkanit”. Me rastin e 12 vjetorit të Shoqatës, z.Halil Kastrati bëri ndarjen e 149 çelësave të shtëpive për nevojtarët e skamnorët anembanë ku jetojnë shqiptarë. Për Luginën e Preshevës sot u dhuruan 4 shtëpi, prej të cilave 2 për komunën... 

Palca e gurit dhe hijezimet e trurit

Nga Nue Oroshi Pranë palcës së gurit gjithmonë janë shfaqur hijëzimet e trurit.Këto hijezime duke ecur në një rrugë pa shtegdalje i afrohen biografisë së hijezuar të përsonave që kanë problem me vetvetën.Të pasurit problem me vetvetën paraqitët vetëm tek ata përsona që kërkojnë më shumë se sa e kanë të shtrirë hapin pa i parë fare vijëzimet e trurit që ju kanë... 

“Politika si ide” i autores Valentina Leskaj prezantohet në Ulqin

“POLITIKA si IDE”i autores VALENTINA LESKAJ prezantohet në ULQIN BOTIMET TOENA në bashkëpunim me ORGANIZATA TURISTIKE ULQIN dhe QENDRA PËR KULTURË ULQINorganizojnë takimin me znj. VALENTINA LESKAJ për prezantimin e “POLITIKA SI IDE” (Botimet Toena, 2021). Të dielën, më 5 dhjetor 2021, ora 18:00 në Qendra për Kulturë – Ulqin P.s.   Read More »

LETËR FALËNDERIMI PËR KANCELAREN ANGELA MERKEL

SHOQATA E SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE SHQIPTARË ”PAPA KLEMENTI XI ALABANI” NË SUEDI, FALËNDERON NGA ZEMRA KANCELAREN ANGELA MERKEL Suedi/Förslöv, 03.12.2021 E nderuara Lartmadhëria e Juaj, Angela Merkel! Ju, pas 16 vjetësh të udhëheqjes brilante, me shumë krenari, me dinjitet të jashtëzakonshëm, u përcollët përmes një ceremonie modeste, por shumë domethënëse nën... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress