Home » Archive for 5 Dhjetor, 2021

Vdes Bob Dole, miku i madh i shqiptarëve

Miku i madh i shqiptarëve, Bob Dole, heroi i Luftës së Dytë Botërore dhe ish-kandidati republikan për president, ka vdekur në moshën 98-vjeçare. Vdekja e Dole u konfirmua nga Fondacioni Elizabeth Dole në një deklaratë të dielën. “Me zemër të rëndë njoftojmë se senatori Robert Joseph Dole vdiq këtë mëngjes herët në gjumë”, tha fondacioni. “Deri në vdekjen... 

Ardita Sinani: Therrtore e mishit me rreth 100 vende të reja pune në Preshevë

Kryetarja e Preshevës znj.Ardita Sinani sot ka vizituar therrtoren e re të mishit që do ti krijoj rreth 100 vende të reja pune në komunën Preshevës. Postimi i znj. Sinani: “Therrtore e mishit me rreth 100 vende të reja pune Shumica gra Ky është biznesi që planifikon ta fillojë z.Dukagjin Aliu nga fshati Ashan Nga hapja e këtij biznesi do të përfitojnë edhe blegtorët... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress