Home » Archive for 7 Dhjetor, 2021

Ardita Sinani: Buxheti i ri është kombinim i pjesëmarrjes së qytetarëve dhe i miratimit të të zgjedhurve të tyre

Dje Kuvendi Komunal i Preshevës miratoi Buxhetin për vitin 2022. Postimi i znj. Sinani: “Urime buxheti i ri Falenderoj të gjithë këshilltarët nga pozita dhe opozita për pjesëmarrjen aktive në debatin e sotëm disaorësh parlamentar. Kjo e bën buxhetin e ri edhe më demokratik Se ky debat i sotëm parlamentar iu shtua takimeve të vazhdueshme me qytetarë Pra,... 

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga Azgan Haklaj Besë me Atdheun dhe Amerikën!Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit.Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik.Ka disa disa kohë që besa është kthyer lejtmotivi i fjalorit të politikës. Ai që e ka artikuluar më së shumti këtë fjalë të rëndësishme është Sali Berisha, i cili gjatë jetës së tij e ka nëpërkëmbur e shkelur... 

Ftesë për pjesëmarrje në promovimin e librit – “Është një vend që quhet këngë”

Instituti i Edukimit, Trashëgimisë dhe Turizmitka kënaqësinë t’ju ftojë në promovimin e librit  “Është një vend që quhet këngë” Vendi:“Salla Abret”, Tirana International HotelData: 10.12.2021 l Ora: 17:00Konfirmoni pjesëmarrjen në numrin: +355 67 605 8044  Read More »
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress