Home » Archive for 12 Janar, 2022

Bashës përsëri i vjen mbështetje e forte nga SHBA

Nga Skënder Sadri KAPITI Zv/Ndihmëssekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar në intervistë në Zërin e Amerikës, dënoi dhunën në Partinë Demokratike të Shqipërisë: “Mendoj se është për të ardhur keq që dikush do të përdorë dhunën dhe jo kutinë e votimit, në një përpjekje për të marrë nën kontroll një parti politike. Ne e dënojmë... 

Nasim Haradinaj në Hagë: Prokuroria të mos rehabilitojë kriminelët serbë

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka rrëfyer kohën e arrestimit e cila kishte ndodhur në shtator të vitit 2020. Edhe njëherë ai ka shprehur qëndrimin e tij kundër punës së Zyrës së prokurorit të Specializuar për të cilën ka thënë që po merr për dëshmitarë kriminelët serb. Para Dhomave të Specializuara... 

Argumente: Ja pse Lulzim Basha dhe Kryesia e Partisë Demokratike bënë veprimin e duhur me perjashtimet

Nga Skënder Sadri KAPITI  Përjashtimet dhe pezullimet që bëri Basha dhe Kryesia e Partisë Demokratike të organizatorëve të protestës së dhunshme të 8 Janarit 2022 është mëse e duhur dhe politikish, ligjërisht e moralisht e justifikueshme, për një parti politike si PD e drejtuar nga Basha e cila premton sundim të ligjit, luftë kundër krimit e korrupsionit,shtet ligjor... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress