Home » Lajme » 5 këshilla për lëkurën tuaj

5 këshilla për lëkurën tuaj

1- Shijoni një gotë të rastësishme vere

Edhe pse teprimi në përdorimin e alkolit mund të përshpejtojë moshën, një gotë verë e kuqe në ditë është e mirë për shëndetin tuaj – dhe për lëkurën tuaj. Substanca që gjendet në verë të kuqe është një nga antioksiduesit më të fuqishëm, i cili frenon shenjat e plakjes duke riparuar qelizat.

2- Evitoni duhanin

Nuk është e mjaftueshme të lini duhanin, tymi i dorës së dytë mund të shkaktojë rrudha përpara kohe. Ajri i privuar nga oksigjeni (dhe i mbushur me toksina) tërheq enzimat që shkatërrojnë kolagjenin.

3- Njohja e ushqimeve që janë të mira për lëkurën tuaj

Hani më shumë ushqime të mira për lëkurën tuaj si salmon, bajame dhe manaferra.

4- Qëndroni në hije

Dëmtimi nga dielli është mënyra më e shpejtë për të pasur një lëkurë jo të mirë. Mbani një kapele dhe qëndroni larg nga rrezet e forta të diellit.

5- Gjumi i nevojshëm

Ju mund të aplikoni të gjithë makiazhin e botës por nuk do të funksionojë nëse ju nuk flini aq sa është e nevojshme për ju; lëkura juaj nuk do të duket mirë. Ajo ka nevojë për këtë kohë pushimi për ta ndihmuar veten të riparohet

National media once dubbed the cleveland, ohio metro area as the epicenter of www.homeworkhelper.net/ the foreclosure disaster

One Response

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch