Home » Lajme » Voglushi 7 vjeçar nga Lezha, then Rekordin Gines në Botë, reciton 3000 vargje të Fishtes

Voglushi 7 vjeçar nga Lezha, then Rekordin Gines në Botë, reciton 3000 vargje të Fishtes

Voglushi shqiptar është në klasën e dytë, nga qyteti i Lezhës,  por ka potencial të fortë, madje ai u bë gjeniu më i ri librit Gines.

Pra, gjeniun 7 vjeçar është Nikoll Prendi, që interpretoi mbi 3000 vargje nga veprat e Fishtes, i ftuar nga ftuar në një emision në Shqipëri.

Gjeniu 7 vjeçar ka thyer Rekordin Gines në Botë, si i vetmi femijē fenomen nē botē që rreciton pa u ndalur mbi 3000 vargje nga veprat e Fishtes.

Ekselenti, zëri i Fishtes, Nikoll Prendi, është i biri i Valentin dhe Valbona Prendit nga Gojani, me banim në Balldre Lezhë. 

Shperndajeni

🎄Gezuar me gjeniun 7 vjeçar Nikoll Prendi, që interpreton mbi 3000 vargje nga veprat e Fishtes, i ftuar nga Agron Llaka .Gjeniu 7 vjeçar Nikoll Valentin Prendi, thyen Rekordin Gines në Botë, si i vetmi femijē fenomen nē botē që rreciton pa u ndalur mbi 3000 vargje nga veprat e Fishtes. Ekselenti Zëri i Fishtes, Nikoll Prendi, është i biri i Valentin dhe Valbona Prendit nga Gojani, me banim në Balldre Lezhë.

Posted by Tirkan on Thursday, January 2, 2020

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch