Home » Sport » Ajeti, gol dhe asistim për Baselin

Ajeti, gol dhe asistim për Baselin

Baseli nuk është në formë aspak të mirë këtë sezon, dhe ish-kampionët e Zvicrës nuk po arrin t’i këndellë as sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti, shkruan albinfo.ch.

Baseli ka barazuar 2:2 me Luganon, ku në dy golat e Baselit ka pasur ndikim Ajeti.

Ai fillimisht asistoi për Zuffin në minutën e nëntë, derisa në minutën e 50-të, ai shënoi për 0:2. Megjithatë, Lugano nuk dorëzohet dhe në fund barazon në 2:2. Për Luganon në çastet e fundit luajti edhe Eris Abedini. Taulant Xhaka luajti 90 minuta për Baselin.

Baseli renditet në vend të tretë me 15 pikë, gjashtë me shumë se Lugano në pozitën e tetë.

Tor Albian Ajeti

👀 Das 2:0 durch Albian Ajeti 💪🏻#zämmestark

Posted by FC Basel 1893 on Sunday, September 30, 2018

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch