Home » Lajme, Vendore » Aktiviteti i kryetarit të Komunës së Preshevës mbajtur me 26 Nentor 2012, Tirane, per nder te 100 vjet shtet shqipetar

Aktiviteti i kryetarit të Komunës së Preshevës mbajtur me 26 Nentor 2012, Tirane, per nder te 100 vjet shtet shqipetar

Ne vigjilje te festimit te 100 vjetorit te pavaresise se Shqiperise, perfaqesues nga Lugina Presheves eshte kryetari i komunes se Presheves z.Ragmi Mustafa. Ku ishte i ftuar nga z.Lulzim Basha, kryebashkiaku i Tiranes fillimisht ne nje dreke pune. Me pas vazhdon zbulimi i monumentit te kryeministrit te pare shqipetar  Ismail Bej Qemali. 
Ku me pas si perfaqesues i trojeve shqipetare ne Lugine te Presheves z.Ragmi Mustafa merr pjese ne zbulimin e monumentit te shqiponjes ne kryeqendren e Tiranes, nen patronatin e kryebashkiakut z.Lulzim Basha.  Ku dhe ka rastin te merr fjalen z.Ragmi Mustafa duke thene “lusim Zotin qe kjo shqiponje te vije edhe ne Lugine te Presheves qe atje te ndaloje dhe te vendose Shqiperine e merituar”.

 Pastaj i ftuar nga kryeparlamentarja znj.Josefina Topalli merr pjese ne seancen plenare te kuvendit te Shqiperise.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress