Home » Sport » Alban Bunjaku – hat-trick për Arsenalin

Alban Bunjaku – hat-trick për Arsenalin

I jashtëzakonshëm talenti kosovar i Arsenalit. Alban Bunjaku fiton primatin me Akademinë e ekipit londinez. Pasi javën e kaluar shënoi dy gola në fitoren ndaj Ipswich Town, këtë të shtunë Albani shënoi hat-trick për fitoren 3-6 të ekipit të tij kundër Portsmouth.

Golat i realizoi në minutat 16, 46 dhe 87. Faqja zyrtare e Arsenalit e quan briliant hat-trickun e Albanit që tashmë është bërë lojtari kyç tek U18 në pritje të rastit për paraqitje me ekipin e parë të skuadrës së Arsene Wenger. Shpresojmë të ndodhë shumë shpejt!

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress