Home » Lajme » Albin Kurti takohet me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku

Albin Kurti takohet me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit kandidati për kryeministër, Albin Kurti dhe pretendentja për presidente, Vjosa Osmani kanë pritur në takim kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku për t’u konsultuar rreth konstituimit të institucioneve.

Ky është takimi i fundit, në kuadër të diskutimeve që kanë pasur fituesit e zgjedhjeve të 14 shkurtit me partitë parlamentare.

Kreu i LDK-së është shoqëruar në këtë takim nga Kujtim Shala.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch