Home » Kulturë, Lajme » Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sot në Kukës, shpall pikat e lëvizjes

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sot në Kukës, shpall pikat e lëvizjes

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të vijojë në Kukës takimet dhe firmosjen e peticionit për rindërtimin e teatrit ”ku ishte dhe siç ishte”.

Por, ajo që bie në sy ndër qëndrimet e saj të fundit është thirrja për bashkim të të gjithë atyre që mbështesin rrëzimin e qeverisë së kryeministrit Edi Rama, ndryshimin e sistemit zgjedhor, shfuqizimin e ndryshimeve kushtetuese pas 1998-s dhe hartimin e një Kushtetute të re, mbështetur në parimet e demokracisë direkte.

Ndërkohë, në faqen e saj zyrtare, “Aleanca për mbrojtjen e teatrit” vijon shfaqjen e fotove të asaj që u zhduk nën gërmadha mëngjesin e 17 majit.

/Media Kontakt/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch