Home » Lajme, Ndërkombëtare » Analistët kosovarë janë skeptikë që bisedimet do të sjellin ndonjë marrëveshje

Analistët kosovarë janë skeptikë që bisedimet do të sjellin ndonjë marrëveshje

Vazhdimi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e BE-së, nuk pos shihet si proces me epilog të kënaqshëm për të dy vendet.

Madje analistët kosovarë janë skeptikë se këto bisedime do të sjellin ndonjë marrëveshje, sidomos pasi Beogradi po vazhdon ta kushtëzojë Prishtinën për çështjet ekonomike.

Shto koment

Duheni të Logoheni për të komentuar.

© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch