Home » Lajme, Politikë » Analisti serb Branko Radun: Zgjidhja për Kosovën është lufta

Analisti serb Branko Radun: Zgjidhja për Kosovën është lufta

Analisti politik dhe anëtar i Bordit Menaxhues të Radio Televizionit Serb, Branko Radun, shkaktoi një tërmet të vërtetë në rrjetet sociale, kur shkroi se zgjidhja për Kosovën është lufta. Edhe pse në fillim dukej se ishte një gabim apo një profil i rremë, Radun konfirmon për Nova.rs se ai e shkruajti pikërisht atë që kishte menduar.

“Të gjithë duhet të deklarohen. Vuçiq ka thënë se zgjidhja është ndarja. Nuk mendoj se kjo është zgjidhje realiste. “Fatkeqësisht, zgjidhja është lufta,” shkroi Radun në Twitter, duke folur për situatën me Kosovën dhe dialogun me zyrtarët e Prishtinës.

“Kur them se zgjidhja është lufta, dua të them se si situata ndoshta do të zgjidhet. Ne e humbëm Kosovën në luftë dhe e rifituam atë në luftë. Ne nuk duam një luftë, por ajo do të na imponohet nga projekti i Shqipërisë së Madhe dhe aspiratat e shqiptarëve ndaj fqinjëve të tyre “, shtoi Radun.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress