Home » Lajme, Rajonale » APEL PËR NDIHMË – Për Vëllëzrit tan, Grupi i Kumanovës… Ju lutemi ta shpërndani,sa më shum

APEL PËR NDIHMË – Për Vëllëzrit tan, Grupi i Kumanovës… Ju lutemi ta shpërndani,sa më shum

Të nderuar vëllëzer dhe motra,kudo që jetoni dhe punoni, vëllëzrit tan,që gjinden në burgje të IRJM-së,nga GRUPI I KUMANOVËS,sot ma shum se kurr kan nevojë, për ndihmen ton monetare,për ti përballuar shpenzimet e Avokatëve.

Të dashur vëllëzer dhe motra,në burgje nga Grupi i Kumanovës,jan 37 vëllëzer tan,që mbrohen nga 14 Avokat,kurse sot nga ne nevoitet,ashtu siq kemi treguar, edhe në të kaluaren,t’ju dalim në ndihmë,Trimave tan të Kombit,që gjenden në Burgjet e IRJM-së,t’ju ndihmojm për shpenzime të Avokatëve.

Vëllëzer dhe motra,ndihma juaj është Mbrojtje për vëllëzrit tan,është ndihmë për Mbrojtjen e Identitetit Kombëtar,është ndihmë për Mbrojtjen e vlerave të Luftarve dhe të luftërave tona Çlirimtare.

Është e krijuar shoqata e familjarve,të Grupit të Kumanovës,me emër ”KUMANOVA”,që udhëhiqet nga 5 antarë,ku ka hapur edhe Xhirollogarin në Bankë,për ti ndihmuar në shpenzimet për Avokat.
Prandaj ata që kan zemër,gjak Shqipëtari të ndihmojn,për të dhan pak mundi ton,për këta Vëllëzer që gjinden në Burgjet e IRJM-së.

Banka Ekonomike
Nr.i llogarisë:1403000032004841
IBAN NO:XK05
SWIT CODE:EKOMXKPRXXX

Simbas informatave të këtij këshilli,pagesat nga jashtë shtetit të Kosovës,
po kan probleme.

Këshilli i Fondacionit ”Kumanova”
Nr.Kontaktues:

+ 377 44 604 873
+ 377 45 472 084
+ 377 45 694 812
+ 377 45 307 860
+ 377 44 119 726

Për çdo informacion shtesë,mundeni të kontaktoni,në faqen Zogjtë e Shqipës, për të marrur informacione plotësuese.

Zoti na ndihmoft neve,që të kemi mundësi ti ndihmojm,Vëllëzrit tan që jan,në Burgjet e IRJM-së nga Grupi i Kumanovës

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch