Home » Kulturë, Lajme, PVD » Ardita Sinani: Me besim të plotë tek Zoti Fuqiplotë dhe me shpresë në shpërblimet e Tij, Urime muaji i Ramazanit

Ardita Sinani: Me besim të plotë tek Zoti Fuqiplotë dhe me shpresë në shpërblimet e Tij, Urime muaji i Ramazanit

Të dashur qytetar, të nderuar vëllezër e motra,

Shfrytëzoj rastin që sot, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, të uroj të gjithë myslimanët duke i dëshiruar agjërim të lehtë.

Është ky muaji që të gjithë besimtarët përmes lutjeve të sinqerta do të shpresojnë në shpërblimet e Krijuesit të gjithësisë. Gjithashtu në këtë muaj gjatë një periudhe të caktuar të ditës, do të solidarizohemi me të varfërit dhe ata që jeta nuk iu ofroi sofra të begata.

Uroj që muaji i Ramazanit të na shërbejë si reflektim e të na bashkojë të gjithëve që përmes sakrificës tonë të jemi solidar e të ndihmojmë nevojtarët.

Me besim të plotë tek Zoti Fuqiplotë dhe me shpresë në shpërblimet e Tij,

Me fat Muaji i shenjtë i Ramazanit

E juaja, Ardita Sinani
Kryetare e degës së PVD-së, në Preshevë

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch