Home » Lajme, Vendore » Arrihet marrëveshja për formimin e një shumice të re mes PDSH-së, PVD-së dhe LR-së, seanca do të mbahet nesër në ora 12.00

Arrihet marrëveshja për formimin e një shumice të re mes PDSH-së, PVD-së dhe LR-së, seanca do të mbahet nesër në ora 12.00

PDSH, PVD dhe LR kanë arritur mbrëmë një marrvëshje koalicioni për qeverisje për mandatin e mbetur të Kuvendit Komunal të Preshevës.

Sipas informacioneve tona, për Kryetarë të Komunës, palët janë dakorduar të jetë nga radhët e Lëvizjes për Reforma (LR), Kryetari i Kuvendit nga radhët e Partisë Demokratike Shqiptare(PDSH), ndërsa Partia për Veprim Demokratik do ta ketë Zv. kryetarin e Komunës së Preshevës.

Seanca e jashtëzakonshme do të mbahet nesër më 27 gusht prej orës 12.00, me iniciativën e 21 këshilltarëve të Kuvendit Komunal përmes nënshkrimeve të tyre.

Përmbajtja e marrëveshjes së PDSHsë, PVD-së dhe LR-së

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch