Home » Lajme » Arsenali hedh një hap drejt Ligës së Kampionëve

Arsenali hedh një hap drejt Ligës së Kampionëve

Arsenali ka fituar ndeshjen e parë në play-off të Champions Leauge pasi mposhti Udinesen si vendas.

Skuadra e Wengerit e nisi tejet më mirë takimin dhe shënoi që në minutën e 4 me anë të Theo Walcott.

Po i njëjti lojtar pati dy mundësi të mëdha por asnjë nuk i shfrytëzoi dhe rrezultati mbeti i njëjtë 1-0.

Takimi tjetër do zhvillohet në Itali të mërkurën e ardhshme.

Takimet e tjera u mbyllën kështu:
Arsenal 1 – 0 Udinese
BATE Borisov 1 – 1 Sturm Graz
FC Copenhagen 1 – 3 Viktoria Plzen
FC Twente Enschede 2 – 2 Benfica
Lyon 3 -1 Rubin Kazan

As the money changes hands between them, they feel how each dollar is something very real write my college essay for me in http://writemyessay4me.org

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress