Home » Sport » Atdhe Nuhiu ka vazhduar shkëlqimin në futbollin anglez

Atdhe Nuhiu ka vazhduar shkëlqimin në futbollin anglez

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës ka shënuar një tjetër gol me skuadrën e Sheffielid Wednesday.

Në përballje ndaj Norwichit, Nuhiu ka shënuar golin e parë në këtë sfidë në minutën e 14-të.

Pas një harkimi të bukur në zonë nga Reach, Nuhiu u shkëput mirë me kokë dhe shënoi për 1-0.

Goli ndaj Norwichit ishte i nënti në këtë kampionat për sulmuesin nga Presheva.

Përveç nëntë golave, reprezentuesi i Kosovës ka bërë edhe pesë asistime këtë edicion.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch