Home » Sport » Atleti Mohamed Farah : Me Ramazan thyen rekorde

Atleti Mohamed Farah : Me Ramazan thyen rekorde

Atleti fantastik nga Somalia, por që përfaqëson Britaninë e Madhe, Mohamed Farah ka fituar edhe një medalje të artë në Lojërat Olimpike. Farah doli i pari në garën e 5000 metrave vrapim duke arritur kohën 13.41.66 ndërsa i dyti doli Gebremeskel.

Sukesi i Farah bëhet më madhështorë pasi që ai garën e fitoj pavarësishtë asaj se ishte me ramazan. Farah ditë më parë e arriti edhe medaljen e artë në 10 mijë metra duke qenë poashtu në muajin e Ramazanit. Farah ka hasur në një përkrahje fantastike të publikut britanik.

One Response

  1. rexhep thotë:

    All-llahu xh.sh. e lartësoftë inshaAllah. Kështu e kanë besimtarët e All-llahut, ata i nënshtrohen vetëm Atij dhe Ai i shpërblen ata.

    selam

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch