Home » Lajme » Bashkimit Demokratik të Luginës: K U M T E S Ë

Bashkimit Demokratik të Luginës: K U M T E S Ë

Më 18 Shkurt 2012, Kryesia e Bashkimit Demokratik të Luginës mbajti mbledhjen e saj të rregullt nga e cila për opinion lëshon këtë:

K U M T E S Ë

Pas diskutimeve të shumta e konstruktive rreth situatës së krijuar pas reshjeve të shumta atmosferike, situatës së krijuar politike kryesia mori këto qëndrime: Situata e rënduar politike shtron nevojën e konvokimit të seancës së kuvendit të këshilltarëve shqiptarë për 1 Mars ku do të diskutohej, përveç tjerave, edhe çështja e plotësim ndryshimit të platformës politik të vitit 2006 dhe Po afrohen zgjedhjet lokale dhe ato parlamentare dhe BDL është e mendimit se duhet ulur faktori politik shqiptarë që të unifikoj qëndrimin për zgjedhjet parlamentare për të pasur sukses në to, thuhet kështu në kumtesën e Këshillit për informim të BDL-së
RTV Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch