Home » Lajme, Vendore » BDL & “Nisma e re për Preshevën” me listë të përbashkët

BDL & “Nisma e re për Preshevën” me listë të përbashkët

Bashkimi Demokratik i Luginës dhe Nisma e re për Preshevën, parti e sapoformuar nga ish anëtarët e APN-së  me në krye Gazmend Aliun, do të dalin me listë të përbashkët si koalicion parazgjedhor për zgjedhjet e 24 dhjetorit të këtij viti.

Muhamet Mustafa, kryetar i shtabit zgjedhor i BDL-së njoftoi se ky subjekt politik së shpejti do të fillojë me grumbullimin e nënshkrimeve për përkrahjen e listës zgjedhore. Muhamet Mustafa tha se BDL është e përgaditur për zgjedhjet e ardhshme lokale ku shpresojn të marrin numër sa më të madh të këshilltarëve dhe të luftojm të keqen e madhe që po i ndodh Preshevës momentalisht.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch