Home » Lajme, Vendore » BDL – Urim me rastin e Festes se Kurban Bajramit

BDL – Urim me rastin e Festes se Kurban Bajramit

BDL - Urim per bajramTë nderuar miq,
Me rastin e Festës së madhe të Kurban Bajramit, më lejoni që tu përcjell urimet më të përzemërta.
Kurban Bajrami Festa e madhe e komunitetit musliman, është ditë e sakrificës e solidaritetit, faljes e mirëkuptimit, dashurisë dhe ndihmës mes njerzve, paqes e mëshirës , bëmirësisë andaj uroj që edhe ne të veprojm konform këtyre vlerave në këto ditë feste.
Uroj që në familjet tuaja të mbretërojë paqja, harmonia, dashuria e begatia, me sofër të mbushur me ushqim të bollshëm nga e cila do të mbeteni shumë të kënaqur.
Gëzuar Kurban Bajramin!!!!!!

Presheve 03.shtator 2014                   Kryetari i BDL-së,Skender Destani

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress