Home » Lajme, Vendore » BDL – Urim me rastin e Muajit të shenjt të Ramazanit

BDL – Urim me rastin e Muajit të shenjt të Ramazanit

Bashkimi Demokratik i LuginësBDL

Preshevë

 

Urim me rastin e Muajit të  shenjt të  Ramazanit

 

Të nderuar qytetarë të Luginës së Preshevës,

.

Më  lejoni që ,nemrin tim dhe nemër të Bashkimit Demokratik të Luginës të  gjithë  besimtarëve musliman në  Luginë  dhe  jasht saj, tju uroj muajin e shenjtë të Ramazanit, periudhë ku duke agjëruar  shprehim aktin më të  lartë  të  rrespektimit fetar.

Për këtë  periudhë  kohore le ti lam anash të  gjitha mosmarrveshjet dhe të  përqëndrohemi që  ky muaj të  jetë ,  muaji i ngritjes së  besimit,tolerancës,dashurisë  dhe solidaritetit për  të  gjithë  besimtarët e Luginës ,muaji isakrificës nemër të  besimit,por dhe muaji i afrimit dhe

mbështetjes së  njeri-tjetrit

Urime muaji I shenjtë  I Ramazanit, agjërim të lehtë e të pranueshëm!

Nga Kryesia e BDL-së

Kryetar, Skender Destani

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch