Home » Lajme, Vendore » BDL – URIM ME RASTIN FESTËS SË FITËR BAJRAMIT

BDL – URIM ME RASTIN FESTËS SË FITËR BAJRAMIT

bdl-logoBashkimi Demokratik i Luginës

Email : dr.skenderdestani@hotmail.com

 

URIM ME RASTIN FESTËS SË  FITËR BAJRAMIT

 

Të nderuar qytetarë  musliman të  Luginës së Preshevës  ,

 

Më lejoni që në emër të anëtarëve  të partisë së Bashkimit Demokratik të Luginës  dhe në emrin tim personal , tju uroj këtë festë të madhe fetare, Fitër Bajramin  të gjithë jyve  dhe muslimaneve kudo që janë ,me shpresë dhe dëshir që në familjet tuaja  së paku për këto ditë feste të mbretroj  paqë, dashuri,begati dhe lumturia., në Luginën tonë të dashur dhe të përvuajtur të mbisundoj arsyeja e shëndosh e cila në momentin e tanishem na është mase e nevojshme,mençuria dhe prosperiteti,me të cilat vlera ne shqiptarët do të mundeshim me një angazhim të përbashkët  ti realizonim të drejtat tona legjitime.

Në zemrat tuaja të mbisundoj dashuria e jo urrejtaja,paqa e jo dhuna ,ndihma e të varfurve e jo vetknaqësia.

Urime pra, Festa e Bekuar e Fitër Bajramit !

 

Preshevë  28.korrik 2014                                               KRYATARI I BDL-së

Dr.S.Destani

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress