Home » Lajme, Vendore » BDL – Urime Festën e Kurban Bajramit!

BDL – Urime Festën e Kurban Bajramit!

BDL – Bashkimi Demokratik i Luginës

bdl-logo

Të nderuar bashkëvendas!

Më lejoni që nemër të anëtarëve të Bashkimit Demokratik të Luginës dhe nemrin tim

personal tju uroj gjithë shqiptarëve të besimit musliman në Luginë të Preshevës,si dhe

në çdo pjesë të truallit etnik shqiptarë Festën e madhe fetare,Kurban  Bajramin.

Uroj që në këto ditë feste të mbretrojë paqa,gëzimi,mbarësia,begatia e mbi te gjitha

solidariteti mes njerzëve.Të veprojmë për ngritjen e vlerave njerzore e humane të

shoqërisë sonë të cilat vlera, fatkeqsisht, si duket I kemi nënvlersuar dhe hedhur si në harresë.

Paqa, mëshira dhe bekimi I Allahut qoftë mbi Ju dhe familjet tuaja.

Urime  Festën e Kurban  Bajramit!!!

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch