Home » Ndërkombëtare » BESELIDHJA E RE SHQIPTARE : -PLANE MAKABRE PER C’KOMBTARIZIM DHE PASTRIM ETNIK TE PLAVES DHE GUCISE(MARTINAJT NJE PIKE E NXEHTE KOMBTARE)

BESELIDHJA E RE SHQIPTARE : -PLANE MAKABRE PER C’KOMBTARIZIM DHE PASTRIM ETNIK TE PLAVES DHE GUCISE(MARTINAJT NJE PIKE E NXEHTE KOMBTARE)

Fatos Ashiku

Test kjo per gjendjen e mjeruar ku gjindet kombi Shqiptare. asnje instuituticion ne Tirane dhe Prishtine nuk po reagojn.
-Apel kombtare per mobilizim ne ndihme te krahines Shqiptare ne Mal te Zi!Fatos Ashiku 25 Maj 2013
Suzana M Balidemaj:
ARRESTIME MASIVE NE FSHATIN MARTIANJ TE PLAVE GUCISE

Vazhdojn provokimet ndaj fshatit shqiptare Martianj te Plave Gucise.

Sot rreth ores 11 na Martinaj arriten numer I madh I forcave special malazeze, te cilat kishin ardhur per te I mbrojtur ultranacionaliste ortodoks serb te cilet me ndihmen e aparatit shtetror malazez ne vazhdemsi po provokojn popullaten shqiptare te Plave Gucise, e ne vecanti fshatin etnikisht te paster MARTINAJ te treves ton. Eshte tronditese kur informacione te tilla marrim nga vendlindja, eshte shokuese kur shteti me dhun tenton te shkel mbi te drejten elementare te qytetarit te vet, eshte jo demokratitke dhe antieuropiane qe shteti te mbron uzurpatorin dhe jo pronarin, ky shtet po shkon drejt rruges se vjeter te urrejtjes ndaj shqiptareve. A thua valle keti shteti ne shqiptret ia paskem dhan voten e shtetformimit, a thau valle kjo eshte rruga europiane qe gjason ne rrugen Milloshoviqiane.

Sot policia special arrestoj ne Martinaj keta bashkekombas.

1. Isuf Balia Balidemaj ne moshen 80 vjecare
2. Selim Kameri Hasangjekaj ne moshen 74 vjecare
3. Sherif Lani Hasangjekaj ne te 70-at
4. Bujar Hasangjekaj
5. Naim Prelvukaj
6. Lis Naimi Prelvukaj
7. Shaban Syla Balidemaj
8. Skender Hasangjekaj
9. Flamurdon Hasangjekaj
10. Hasan Prelvukaj
11. Valon Prelvukaj
12. Fatos Prelvukaj
13. Shaban Prelvukaj
14. Sadri Smajli Balidemaj
15. Ibish Balidemaj
16. Rexhe Balidemaj
17. Bali Rama Hasangjekaj
18. Sadik Rama Hasngjekaj
19. Luan Bajram Balidemaj
20. Martin Hasangjekaj
21. Ali Zeqiri Prelvukaj
22. Bekim Hasangjekaj

Te gjithe emrat e cekur jan ende ne qenderen e ndalimit ne stacionin policor ne Plave.(tash jan liruar por gjendja mbetet shqetsuese)
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/983740_642769645749259_610855219_n.jpg

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress