Home » Lajme

Lufta e Kumanovës, betejë e shërbimeve sekrete

Ngjarjet e fundit në Maqedoni kanë sjellë një mori zhvillimesh, duke pasur edhe të vrarë e të plagosur në këtë zonë. Deri më tani është raportuar 22 të vdekur. Analistët çështjen e Kumanovës e kanë cilësuar si një tërheqje të vëmendjes të opinionit ndaj skandaleve të fundit të Qeverisë së Gruevskit. Sipas tyre ngjarjet në Maqedoni janë tipike inskenues me qëllim të... 

Kumanovë – Tërhiqet policia nga Lagjja e Trimave

Forcat policore në këto momente janë tërhequr nga Lagjja e trimave ku u zhvilluan përleshjet mes forcave të sigurisë dhe grupit të armatosur. Tërheqja e policisë u zhvillua pas kontrollit për mina eventuale. Ndërkohë që çdo momnet pritet që të hyjnë në lagje edhe banorët e saj të cilët janë duke pritur në hyrje të lagjes aty ku ishte i vendosur edhe punkti policorë. Policia... 

Maqedoni – Lirohen Shqiptarët civilë të Lagjes së Trimave të ndaluar nga policia

Lirohen të gjithë Shqiptarët civilë nga Lagja e Trimave të Kumanovës të cilët kanë qenë të ndaluar në bisedë informative. Pas marrjes në pyetje nga ana e inspektorëve policorë civilët e ndaluar janë lënë të lirë, sepse është konstatuar se ata nuk kanë pasur kurrfarë lidhje me grupin e armatosur. /Alsat-M/  Read More »

Ragmi Mustafa – Gjatë dy ditëve të përleshjeve të armatosura në Kumanovë, në Preshevë kanë arritur 700 shqiptarë nga Maqedonia

Gjatë këtyre dy ditëve të përleshjeve të armatosura në Kumanovë, në Preshevë kanë arritur mbi 700 shqiptarë nga Maqedonia, ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa. Mustafa ka vizituar pikën kufitare që kufizohet Kumanova me Preshevën, ku ka biseduar me përfaqësues të policisë kufitare. Me Mustafën, të pranishëm kanë qenë edhe përfaqësues të... 

Kumanovë – OSBE hynë në Lagjen e Trimave

Katër vetura me pjesëtarë të OSBE-së, sapo kanë hyrë në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Ekipet monitoruese të OSBE-së pritet të mbikëqyrin se çfarë ka ndodhur këto 24 orë të fundit në këtë vend. Alsat, raporton se pas kësaj pritet që situate të normalizohet dhe banorëve të Kumanovës të ju lejohet të kthehen në shtëpitë e tyre.  Read More »

Maqedoni – MPB: KEMI VRARË 14 PJESËTARË TË “GRUPIT TË ARMATOSUR”

Tetë policë dhe 14 pjesëtarë të “grupit të armatosur” janë vrarë në betejën njëditore në lagjen e Trimave në Kumanovë…. Tetë policë dhe 14 pjesëtarë të “grupit të armatosur” janë vrarë në betejën njëditore në lagjen e Trimave në Kumanovë, Genes: exclude condition your the emotionally pharmacy-online-canada24d.com Alzheimer’s comes quality breathing http://cialis24pharmacy-online.com/... 

Ivanov mbledh Këshillin e Sigurisë, fton Zaevin, Ahmetin e Thaçin

Këshilli i Sigurisë Kombëtare mblidhet sot pasdite. I thirrur nga presidenti Gjorge Ivanov që prej dje, Këshilli do të ketë në fokus zhvillimet nga aksioni policor në Kumanovë. Në këtë mbledhje për herë të parë, përveç anëtarëve të saj të rregullt janë thirrur edhe liderët e partive më të mëdha politike , lideri i LSDM-së  Zoran Zaev, lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe lideri... 

SERBIA MBYLL KUFIRIN ME MAQEDONINË

Autoritetet serbe kanë mbyllur kufirin me Maqedoninë, në Tabanocë dhe nuk lejojnë hyrjen e personave të zhvendosur nga Lagjja e Trimave të Kumanovës në Preshevë. Këtë e ka konfirmuar për “Alsat-M”, kryetari i Komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa. “Prej dje në orën 7 kufiri është i mbyllur”, ka deklaruar Mustafa, i cili shtoi se pjesëtarët e Policisë serbe i kanë kthyer... 

20 PERSONAT E DORËZUAR U PARAQITËN NË GJYKATËN NË SHKUP

Të gjithë të dorëzuarit e mbrëmshëm që ju dorzuan policisë në Kumanovë kanë filluar dalë ngadalë të paraqiten para Gjykatës Shkupi 1. Bëhet fjalë për 20 persona të cilët mbrëmë iu dorzuan policisë ndërsa sot para Gjykatës do ti japin deklaratat e tyre. Prokuroria njofton se MPB ka ngritur padi penale ndaj disa personave të përfshirë në konflikt të armatosur në Kumanovë. Sipas... 

ANËTARI I UÇK’SË: NUK JEMI DORËZUAR DHE NUK DO TË DORËZOHEMI

Një anëtar i UÇK-së në Maqedoni ka mohuar lajmin e http://cialis7days-pharmacy.com/noroxin-price.php përcjellë nga mediat maqedonase për dorëzimin http://cialis7days-pharmacy.com/aciphex-price.php e 20 personave të armatosur, të cilët kanë shkëmbyer zjarr me policinë. Në një lidhje telefonike për “News 24”, anëtari i family discount pack UÇK thotë se nuk është dorëzuar... 
© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch