Home » APN

Arifi: Ambicjet tona për udhëheqje pa “paterica” nuk janë plotësuar

Komunikata e plotë e APN-së: 28 Marsi 2021 ka vërtetuar edhe njëherë se Presheva ka zgjedhur rrugën para duke votuar Alternativën për Ndryshim kundrejt atyre që kanë zhvatur vendin tonë në tre dekadat e fundit.Së pari ju falënderojmë nga zemra të gjithë aktivistët e Alteranativës, anëtarët e subjektit tonë si dhe gjithë qytetarët e Komunës së Preshevës për angazhimin... 

Shqiprim Arfi takohet me z. Zekiri, kërkon hapjen e kufirit Miratoc – Llojan

Kryetari i organit të përkohshëm të Komunës së Preshevës, z. Shqiprim Arifi bashk me deputetin në parlamentin e Serbisë, z.Argjend Bajrami sot kanë takuar sekretarin gjeneral shtetëror të Maqedonisë së Veriut z. Muhamed Zekirin Në takim është biseduar në veçanti për hapjen e kufirit në fshatrat kufitare Miratoc-Llojan Postimi i plotë z.Arifit: “Bashkë me deputetin... 

Shqiprim Arifi përkujton 21 vjetorin e daljes në skenë të UÇPMB-së

Postimi i plotë i z. Arifi: “Para 21 viteve, në trojet e Lugines doli në skenë Ushtria që përfaqësoi guximin, kryengritjen, dashurinë për vendin dhe krenarinë e të gjitha brezave.Çdo dëshmorë i rënë mbetet i lavdishëm e i gjallë përgjithmonë! Lavdi dëshmorëve të rënë për Liri. UÇPMB “  Read More »

Mbahet kuvendi i Dytë i Alternativës për Ndryshim

Duke rrespekatuar masat e Covid 19 si distanca sociale, maskat etj është mbajtur dje kuvendi i dytë i Alternativës për Ndryshim. Pikat e parapara për kuvendin e dytë ishin zgjedhja e kryetarit të partisë, organeve të partisë si Këshilli Qëndror, Kryesia, zgjedhja e Sekretarit të përgjithshëm si dhe 5 nënkryetarët e Alternativës për Ndryshim. Me propozim të delegatit... 

Shqiprim Arifi: Të gjithë ata që më njohin e dinë se nuk kam pasur kurrë ambicje ragmi-jane për t`u shpallur monark/autokrat lokal

Krejt çka kam synuar që nga fillimi i kyçjes sime në politikën lokale në Preshevë ka qenë fare e thjeshtë, më lejoni të përfundoj një mandat të plotë katër vjeçar pa malverzime, pa makinacione e pa pazare politike, mbi tryezat e kafeneve të shumëta në vendin tonë. Së paku të përfillet verdikti final i qytetarëve të Komunës së Preshevës për zgjedhjet përkatëse... 

Arbër Pajaziti fton qytetarët ta përkrahin listën e përbashkët “ Alternativa Shqiptare Demokratike – Lugina e Bashkuar “

Aletrnativa për Ndryshim, Dega në Bujanoc ka filluar me grumbullimin e nënshkrimeve për përkrahjen e listës së përbashkët shqiptare për zgjedhjet parlamentare. Z.Pajaziti ka apeluar që qytetarët ta përkrahin këtë listë dhe ka njoftuar se grumbullimi i nënshkrimeve në zyren e APN-së në Bujanoc do vazhdoj edhe nesër. Arbër Pajaziti në postimin e tij në facebook ka shkruar: Përkrahja... 

APN kandidon për deputet Argjend Bajramin, e injoron zavendëskryetarin Armend Aliun

Kryesia e Alternativës për Ndryshim (Pa degën e Bujanocit dhe Medvegjës), ka mbajtur mbledhjen e saj ku ka kandiduar Argjend Bajramin dhe Dëshira Kamberin për kandidat për deputet. Kandidati Armend Aliu i cili është edhe zavendëskryetar i APN-së dhe themelues i këti subjekti politik si dhe kandidati tjetër Kenan Kamberi anëtar i kryesisë u injoruan në këtë garë. Në komunikatën... 

Armend Aliu (APN): Nuk do të marr pjesë në mbledhjen e kryesisë jolegjitime të APN-së

Të dashur qytetar të komunës së Preshevës, Alternativa për Ndryshim është nënshkruese e marrëveshjes për pjesëmarrje të përbashkët të shumicës së partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës në zgjedhjet parlamentare në Republikën e Sërbisë, marrëveshje që e vendos të dytin në listën “Alternativa Demokratike Shqiptare – Lugina e Bashkuar” kandidatin... 

APN në Bujanoc dorëzon listën zgjedhore për zgjedhjet e 21 qershorit

Alternativa për Ndryshim, Dega në Bujanoc grumbulloi 1465 nënshkrime të nevojshme për të garuar në zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Arbër Pajaziti, Kryetari i APN-së në Bujanoc ka falemnderuar përmes një postimi mbështetësit e listës së APN-së. „Të nderuar anëtarë dhe simpatizantë të APN-së, të nderuar qytetarë shqiptarë, Pak më parë në KKZ dorzuam listën... 

APN në Bujanoc mban mbledhje të jashtëzakonshme pas Pandemisë

Takimi është zhvilluar në distancë ( përmes komunikimit elektronik ), duke u bazuar në rekomandimet e institucioneve kompetente, ndërsa është diskutuar për situatën në komunën e Bujanocit dhe hapat e mëtejmë që duhet të ndërmirren me qëllim të parandalimit të përhapjes së këtij virusi vdekjeprurës. Është vendosur njëzëri që të gjitha kapacitetet individuale dhe... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress