Home » BDL

BDL dhe NRP dorëzuan listën zgjedhore

Bashkimi Demokratik i Lugines dhe Nisma e Re Për Preshevën kanë dorëzuar listën e këshilltarëve të mundshëm për asamblen e ardhshme komunale. Më datë 24 dhjetor BDL – NRP  do të garojë me nr 6. Bdl dhe subjekti më i ri politik Nisma e re për Preshevën garojnë si koalicion parazgjedhor në zgjedhjet e ardhshme.  Read More »

Zyrtarizohet koalicioni i parë, BDL dhe NRP i bashkojnë forcat për 24 dhjetorë

Bashkimi Demokratik i Luginës dhe grupi i ndarë nga Alternativa për Ndryshim, Nismma e re për Preshevën kanë zyrtarizuar koalicioni e tyre. Dy subjektet politike kanë nënshkruar marëveshjen për koalicion parazgjedhor dhe në zgjedhjet lokale të 24 dhjetorit do të garojnë me një listë të përbashkët. Nënshkruesite marëveshjes ishin kryetari i BDL-së Skender Destani dhe kryetari... 

Destani – URIME DHE GEZUAR PER SHUME MOTE DITEN E FLAMURIT!

Te dashur miq, 28 Nëntori, Dita e Flamurit, është një nga ditët më të rëndësishme, në mos më e rëndësishmja, e historisë sonë kombëtare … Dita e Flamurit është dita më e gëzueshme, është dita më e vajtueshme për shqiptarët, sepse kjo ditë është Dita e Pavarësisë, së Nënës Shqipëri, por pa Kosovë, pa Çamëri,pa Lugine … Dita e Flamurit, Dita e Pavarësisë, për... 

BDL & “Nisma e re për Preshevën” me listë të përbashkët

Bashkimi Demokratik i Luginës dhe Nisma e re për Preshevën, parti e sapoformuar nga ish anëtarët e APN-së  me në krye Gazmend Aliun, do të dalin me listë të përbashkët si koalicion parazgjedhor për zgjedhjet e 24 dhjetorit të këtij viti. Muhamet Mustafa, kryetar i shtabit zgjedhor i BDL-së njoftoi se ky subjekt politik së shpejti do të fillojë me grumbullimin e nënshkrimeve për... 

BDL – Urime Festën e Kurban Bajramit!

BDL – Bashkimi Demokratik i Luginës Të nderuar bashkëvendas! Më lejoni që nemër të anëtarëve të Bashkimit Demokratik të Luginës dhe nemrin tim personal tju uroj gjithë shqiptarëve të besimit musliman në Luginë të Preshevës,si dhe në çdo pjesë të truallit etnik shqiptarë Festën e madhe fetare,Kurban  Bajramin. Uroj që në këto ditë feste të mbretrojë paqa,gëzimi,mbarësia,begatia... 

BDL – Urim me rastin e Muajit të shenjt të Ramazanit

Bashkimi Demokratik i Luginës Preshevë   Urim me rastin e Muajit të  shenjt të  Ramazanit   Të nderuar qytetarë të Luginës së Preshevës, . Më  lejoni që ,nemrin tim dhe nemër të Bashkimit Demokratik të Luginës të  gjithë  besimtarëve musliman në  Luginë  dhe  jasht saj, tju uroj muajin e shenjtë të Ramazanit, periudhë ku duke agjëruar  shprehim aktin më... 

Urim me rastin e Ditës së Flamurit

Të nderuar bashkëkombas, Më lejonin që nemër të aderuesve të Bashkimit Demokratik të Luginës dhe nemrin tim personal tju uroj gjithë shqiptarëve në Luginë tëPreshevës,si dhe në çdo pjesë të truallit etnik, në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Malsi e Çamëri si dhe në mërgim 28 Nëntorin ditën e Flamurit Kombëtar. Uroj që festat e ardshme ti festojmë të bashkuar e pa kufi në... 

Bashkimi Demokratik i Luginës – URIM me rastin e muaji të shenjtë të Ramazanit

Kam kënaqësinë që në emër tëZv.Kryetarit të Komunës Preshevës si dhe të Kryetarit të  Bashkimit Demokratik  të Luginës,tanëtarve të saj , t’iu uroj këtë muaj të agjërimit gjithë besimtarëve islamë, në Luginë dhe jashtë saj. Le të jetë ky muaj i përkushtimit dhe forcimit të besimit tonë ndaj  Zotit, muaji i ndihmës për të gjithë ata që kanë nevojë, pra le... 

Bashkimi Demokratik i Luginës – Urim me rastin e festës së Flamurit

Të nderuar bashkëkombas,   Më lejonin që nemër të aderuesve të Bashkimit Demokratik të Luginës dhe nemrin tim personal tju uroj gjithë shqiptarëve në Luginë tëPreshevës,si dhe në çdo pjesë të truallit etnik, në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Malsi e Çamëri si dhe në mërgim 28 Nëntorin ditën e Flamurit Kombëtar. Uroj që festat e ardshme ti festojmë të bashkuar e pa... 

BDL – Urim me rastin e Festes se Kurban Bajramit

Të nderuar miq, Me rastin e Festës së madhe të Kurban Bajramit, më lejoni që tu përcjell urimet më të përzemërta. Kurban Bajrami Festa e madhe e komunitetit musliman, është ditë e sakrificës e solidaritetit, faljes e mirëkuptimit, dashurisë dhe ndihmës mes njerzve, paqes e mëshirës , bëmirësisë andaj uroj që edhe ne të veprojm konform këtyre vlerave në këto ditë feste. Uroj... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch