Home » BDL

BDL – URIM ME RASTIN FESTËS SË FITËR BAJRAMIT

Bashkimi Demokratik i Luginës Email : dr.skenderdestani@hotmail.com   URIM ME RASTIN FESTËS SË  FITËR BAJRAMIT   Të nderuar qytetarë  musliman të  Luginës së Preshevës  ,   Më lejoni që në emër të anëtarëve  të partisë së Bashkimit Demokratik të Luginës  dhe në emrin tim personal , tju uroj këtë festë të madhe fetare, Fitër Bajramin  të gjithë jyve ... 

Bashkimi Demokratik I Luginës – TELEGRAM URIMI

Presidentes ,Atifete Jahjaga   Kryeministrit ,Hashim Thaçi   Kryetarit të Parlamentit, Jakup Krasniqi TELEGRAM URIMI   Të nderuar përfaqsues të institucioneve të Kosovës Sot  JU  dhe Kosova  festoni  ditën e madhe ,ditën e Pavarësisë së Kosovës.Më lejoni që nemër të antarëve  të Bashkimit Demikratik të Luginës dhe nemrin tim personal tju uroj ditën e Pavarsisë... 

BDL – shënon dhjetë vjetorin e themelimit

BDL  ka shënuar dhjetë vjetorin e saj , që kur doli në skenë politik e si subjekti më i ri politik në Preshevë. Me këtë rast ka thënë se forca e tij politike do të bashkëveproj më të gjitha partitë politike në Luginë për interesat e shqiptarëve të këtij rajoni. Ishte dhjetori  I vitit 2003 , kur  skenës politike në Preshevë iu bashkëngjitë subjekti më i ri politik Bashkimi... 

BDL – URIM- me rastin e Festës së Kurban Bajramit

Të nderua besimtarë musliman, Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, festës së paqës, mëshirës,solidaritetit e dashurisë ,më lejoni që në emër të antarëve të Bashkimit Demokratik të Luginës dhe nemrin tim personal tju uroj këtë Festë të madhe të komunitetit musliman , duke ju dëshiruar që këto ditë feste ti kaloni në paqë, dashuri e lumturi, në vizita të... 

Bashkimi Demokratik I Luginës: Kumtesë

Sot më date 07.shkurt.2013 kryetari I BDL-s dr.Skender Destani në  funksionin e Zv.kryetarit të Komunës së Preshevës,mirë priti   në një takim pune zv. ambasadoren ,atashun ushtarak dhe keshilltarin ppër ceshtje politike pranë ambasadës Suedeze të akredituar në Beogradës  në të cilin takim  Zv.kryetari  I Komunës sonë I njohtoi përfaqsuesit  delegacionit suedez me problemet... 

Bashkimi Demokratik i Luginës Uron 28 nentorin

Bashkimi Demokratik I Luginës www.bdl-psh.info URIM ME RASTI E 100 VJETORIT TË PAVARSISË SË SHQIPËRISË Të nderuar qyetetarë të Luginës, Me lejoni që nemer të Bashkimit Demokratik të Luginës dhe nemrin tim personal  tju uroj  këtë jubile dhe Festen e Flamurit Kombëtar duke ju dëshiruar që këtë festë ta kaloni në nje atmosfer festive ,atmosfer të kandshme, por duke I perkujtuar... 

Bashkimi Demokratik i Luginës: Kumtesë

Bashkimi Demokratik I Luginës www.bdl-psh.info   Kumtesë       Sot më date 07.10.2012 kryetari I BDL-së  ne  funksionin e zv.Kryetarit të komunës së Preshevës priti në një takim pune  ambasadorin e Belgjikës Alain Kundycki si dhe sekretaren shtetrore të Belgjikës zonjenMaaggef de Block  , në të cilin takim  zv.ryetari I komunës sonë I njohtoi përfaqsuesit... 

Bashkimi Demokratike i Luginës:KUMTESE

Bashkimi Demokratike i Luginës www.bdl-psh.info KUMTESE Bashkimi Demokratike i Luginës permes kësaj kumtese per opinion shprehë indinjatën e thellë dhe reagon ashpër ndaj aktgjykimit të shpallur dje nga gjykata serbe e Beogradit ku u denuan 11shqiptarët e Luginës së Preshevës me 116 vite burg. BDL konsideron se me shpalljen e ketij vendimi dhe fajsimi i shqiptareve pa asnje fakt konret... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch