Home » LR

Lëvizja për Reforma fiton betejën e parë ligjore e politike

Komunikata e Lëvizjes për Reforma: Lëvizja për Reforma fiton betejën e parë ligjore e politike, betejat politike vazhdojnë në njësinë nr. 16, Caravajkë. Pas paregullësive evidente që ndodhën në njësinë nr.16 Caravajkë, ku në kuti të vendvotimit u gjetën 3 fletëvotimi më shumë se sa votues që ishin nënshkruar në librin e votuesve. Lëvizja për Reforma menjëher... 

Sami Salihu: Nuk do të qeverisim më me ata që kanë keqqeverisur e keqmenaxhuar

Postimi i plotë i Sami Salihut Të nderuar qytetarë të Preshevës! Ky rezultat paraprak deri në konfirmimin e rezultatit final të zgjedhjeve, vërtetoi edhe një herë vullnetin e popullit i cili në shumicë ka kërkuar ti çojë në opozitë ata që mbanin peng pushtetin.Jemi dyfishuar në numër dhe shumëfishuar në potencialin tonë për të mundësuar ndryshimin e madh dhe dërgimin... 

Sami Salihu falenderon mbështetësit e tij të cilët dyfishuan votat për Lëvizjen për Reforma

Postimi i Sami Salihut, kryetar i Lëvizjes për Reforma : Të dashur vëllezër e motra, në emër të Lëvizjes për Reforma, dua t’iu falënderoj nga zemra për besimin dhe votën tuaj që e dyfishuan prezencën tonë dhe zërin tuaj në qeverisje. Ka qenë e veshtirë, por edhe në këto kushte bashkë arritëm këtu ku jemi sot. Bashkë me falenderimin, sot iu jap fjalën se do dyfishojmë... 

Zgjedhjet në Preshevë – Lëvizja për Reforma (LR) ka dorëzuar listën zgjedhore për zgjedhjet komunale në Preshevë

Njoftohen të gjithë aktivistët dhe simpatizuesit e Lëvizjes për Reforma se pas grumbullimit të nënshkrimeve të nevojshme, Lëvizja për Reforma, dit më parë ka dorëzuar listën zgjedhore për pjesëmarrje në zgjedhjet komunale në Preshevë që do të mbahen më 28 mars. Lista është e emëruar: SAMI SALIHU – LËVIZJA PËR REFORMA Numri i çertifikuar dhe numri i fitores... 

Preshevë: Lëvizja për Reforma zgjedh Këshillin Qendror dhe Kryetarin e saj

Lëvizja për Reforma në mbledhjen e sotme të saj ka zgjedhur z. Sami Salihun për kryetar në mandatin 4 vjeçar të këtij subjekti politik. Postimi i plotë i deklaratës së LR-së: Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës. Të nderuar votues, përkrahës e mbështetës të Lëvizjes për ReformaRrugëtimi i jonë, për të finalizuar frymën tonë demokratike dhe reformatore,... 

Kryetari i Lëvizjes për Reforma, Sami Salihu, takohet me Presidentin Meta dhe përfaqësues politik të Shqipërisë

Për vizitën e organizuar në Shqipëri, z.Salihu ka njoftuar përmes postimit: “Dje isha prezent në Presidencën e Republikës së Shqipërisë, me rastin e ndarjes së Titullit të lartë “Kalorës i Urdhërit të Skënderbeut” për veprimatarin nga Lugina e Preshevës z. Muharrem Salihun.Gjatë kësaj ceremonie pata nderin dhe kënaqësinë të takohem me presidentin e Republikës... 

Sonte në ambientet e zyrës së Lëvizjes për Reforma, u mbajt mbledhja Këshillit Inicues të Lëizjes për Reforma

Së pari një falemnderim i veçantë për ata që ishin prezent dhe që treguan përkushtim ndaj Lëvizjes.Të vetëdijshëm për situatën e krijuar politike që po ndodh tani, pas 27 Gushti, të informuar për rrjedhat që ndodhën e që sollën vendimin e marrë të para 27 Gushtit, Lëvizja për Reforma, po tregon që gara politike vazhdon, me forca dhe me ide inovative.Ajo çfarë tani Lëvizja... 

Salihu: Nese do ndiqja interesin tim, do zgjidhja rrugën komode të isha thjeshtë një numër, ne këmbim të “përfitimeve”

Të shkruash gjatë e të bësh kompozime letrare, është art më vete. Sikur veprat të ishin të barasvlefshme edhe me veprimet, do të isha unë i pari që do i ngreja në piedestal …por, fatkeqësisht nuk ndodhi kështu. Premtimet që nuk u mbajtë kurrë, parimet qe u shkelen në cdo ditë të koalicionit, gjendja e Luginës…të gjitha flasin më shumë se fjalët.Dorêheqja... 

LR-PDSH tërhiqet nga koalicioni qeverisës në Preshevë

Përmes postimit në profilin e tij në facebook, keyetari i Kuvendit Komunal në Preshevë dhe kryetari i LRPDSH-së, Sami Salihu, ka njoftuar për tërheqjen e Lëvizjes për Rreforma nga koalicioni qeverisës në Preshevë duke dhënë dorëheqje nga posti i Kryetarit të Kuvendit Komunal në Preshevë. Postimi i tij në facebook: Njoftim për dorëheqje Te nderuar kolegë, qytetarë,... 

Sami Salihu: Opozita të mos i përdor për poena politik arrestimet e djeshme

Kryetari i Lëvizjes pë Reforma, Sami Salihu, përmes një postimi në profilin e saj në facebook ka reagur në lidhje me arrestimet e fundit në Preshevë. Mëngjesin e djeshëm në një aksion të Ministrisë të Punëve të Brendhsme me urdhër të Prokurorisë së lartë të Nishit, janë arrestuar gjithsej tetë persona, nën dyshimin e kryerjes së veprës penale gjatë fazës së parë... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch