Home » NRP

BDL dhe NRP dorëzuan listën zgjedhore

Bashkimi Demokratik i Lugines dhe Nisma e Re Për Preshevën kanë dorëzuar listën e këshilltarëve të mundshëm për asamblen e ardhshme komunale. Më datë 24 dhjetor BDL – NRP  do të garojë me nr 6. Bdl dhe subjekti më i ri politik Nisma e re për Preshevën garojnë si koalicion parazgjedhor në zgjedhjet e ardhshme.  Read More »

Zyrtarizohet koalicioni i parë, BDL dhe NRP i bashkojnë forcat për 24 dhjetorë

Bashkimi Demokratik i Luginës dhe grupi i ndarë nga Alternativa për Ndryshim, Nismma e re për Preshevën kanë zyrtarizuar koalicioni e tyre. Dy subjektet politike kanë nënshkruar marëveshjen për koalicion parazgjedhor dhe në zgjedhjet lokale të 24 dhjetorit do të garojnë me një listë të përbashkët. Nënshkruesite marëveshjes ishin kryetari i BDL-së Skender Destani dhe kryetari... 

Themelohet subjekti i ri politik “Nisma e re për Preshevën” (Video)

Subjekti më i ri në Preshevë “Nisma e re për Preshevën” ka shpalosur iniciativën e saj para mediave. Kryesues i kësaj nisme janë ish anëtarët e Alternativës për Ndryshim me në krye Gazmend Aliun, ish udhëheqës i Ndërmarrjes “Moravica” i cili krijoi një rejting pozitiv falë udhëheqjes së mirë të kësaj ndërmarrje. Gazmend Aliu me shumë ish aktivist të tjerë u nda nga... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch