Home » UDSH

Bujanoc: UDSH reagim

REAGIM   Seanca e thirrur për sot në Kuvendit Komunal me katër pika të rendit të ditës, ishte ftuar nga ish kryetari i KK Bujanocit Hajredin Hyda. Ndryshe, katër pikat e rendit të ditës kishin të bënin me shkarkimin dhe zgjedhjen e kryetarit Kuvendit Komunal të Bujanocit dhe 2 anëtarëve të Këshillit Komunal. Unioni Demokratik Shqiptar reagon ndaj këtyre veprimeve të pa dinjitetshme.... 

UDSH kampanjën parazgjedhore e ka vazhduar në fshatin Raincë

Në këtë BL janë promovuar dy kandidatët e mundëshëm për këshilltarë në kuvendin komunal Samet Sylejmani dhe Sehar Halili. Kandidati i parë Samet Sylejmani tha se projektet që janë nisur si rryma, kanalizimi dhe shtrati i lumit duhet të përfunsdojnë duke bërë thirrje që të votohet numri 4. Edhe kryetari i degës së UDSH-së në Preshevë Naser Haziri, tha se në Raincë vite me... 

Mbrëmë UDSH fushatën për zgjedhjet e 6 majit e mbajti në BL Corroticë

Ky subjekt politikë promovoi 4 kandidatë të mundshëm për këshilltarë, 3 nga Corrotica dhe 1 nga Shoshaja. Kandidatët për këshilltarë paraqitën para elektoratit programin e UDSH-së për Corroticën, ku kishin paraparë realzimin e disa projekteve, nëse UDSH arrin të jetë pjesë e pushtetit të ardhshëm. Të pranishmit i përshëndeti edhe kryetari i degës së UDSH-së në Preshevë... 

UDSH ka filluar fushatën zgjedhore në BL Leran

UDSH ka filluar fushatën zgjedhore në BL Leran, ku janë promovuar 3 kandidatë për këshilltarë. Pas antonimit të himnit kombëtarë, kandidatët nga BL Leran, Bushtran dhe Geraj, para elektoratit të tyre paraqiten projektet që kanë në plan ti realizojnë nëse fitojnë besimin e votuesve dhe udhëheqin me pushtetin e ardhshëm në komunën e Preshevës. Gjithashtu kandidatët për këshilltarë... 

UDSH ka marrë qëndrim që tubimin qendrorë ta mbajë të hënën në shtëpinë e kulturës Abdulla Krashnica

Pas dorëzimit të listës së nënshkrimeve dhe takimeve të rregullta , kryesia e Unionit Demokratik Shqiptarë ka marrë qëndrim që tubimin qendrorë ta mbajë të hënën në shtëpinë e kulturës Abdulla Krashnica. Hapja e fushatës parazgjedhore e UDSH-ës do të nisë në orën 13-të , ku do të bëhet promovimi i kandidatëve për këshilltarë dhe shpalosja e programit. Informacionet më... 

Unioni Demokratik Shqiptar – Medvegje:KOMUNIKATE

Unioni Demokratik Shqiptar ( UDSH ) – Dega ne Medvegje , rrahjen fizike te policit ndaj Sokol Ismajlit dhe familjes se tij ne Gerbac ne shtepine dhe pronen e tij e denon ashper dhe kerkon nga organet policore dhe te drejtesise qe polici i inkriminuar te marr denimin e merituar, konform ligjeve ne fuqi. Medvegje , 20.11.2011 Unioni Demokratik Shqiptar – Medvegje Kryetari : Rexhep Abazi  Read More »
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress